Контакт телефон: +389 (2) 3176 920
Бесплатна достава низ цела Македонија

Retap Carafe Lid

Forest Green

Part Number: 1046
Материјал: Термопластичен еластомер
Големина: 15 mm (висина) 65 / 53mm (дијаметар макс.)
Тежина: 20 гр

Цена: 309,00 MKD

Бесплатна достава

0

0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Како и капачињата за Retap Шишињата, така и Retap Бокалот има дополнителен избор на бои на капачиња. Истите можете да ги менувате со леснотија според боите на вашиот ентериер или расположение.
Материјалот од кој се изработени е термопластичен еластомер (ТПЕ) без БПА. Ние внимателно го избравме овој материјал поради неговото мало влијание врз животната средина.
Наменети се за домашна употреба, канцеларии и болници. Можете едноставно да ги миете капачињата рачно или во машина за миење садови. Направени се во Данска.
Не се отпорни на истекување.